Bir Köpek Satın Almadan Önce Önemli Hususlar

 

Her süre bir köpek istemişsindir. Belki de yeni en iyi arkadaşınla birlikte uzun yürüyüşlere çıkarak emekli oldun. Kim bilir çeşitler sizi köpek yavrusu almak için canlandırıyor ve sonunda mağdur oldunuz. Fakat çocukların dileklerini yerine getirmek için acil etmeden önce, ne elde ettiğinizi bildiğinizden kararlı olmak için kendinize sormanız ihtiyaç duyulan bazı önemli sorular var. Içine.

Hangi köpek cinsinin şartlarınıza en iyi uyduğunu ve farklı köpek cinslerinin kendilerinin farklı gereksinimları vardır.

Bu dengeyi sağlamalısın. Örneğin, küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, bir Saint Bernard köpeği satın almak için dışarı çıkmak muhtemelen en zekice hareket değildir. Bunun yerine, bir Jack Russel’in daha uygun olacağını söyleyin.

Bu sempatik köpek yavrusu, çok fazla bakmaya ve tahsile ihtiyaç duyacak. Bunu kim meydana getirecek? Vakitınız var mı, işten süre alabilir misiniz, eşiniz ve / veya çocuklarınız süre ayırabilir.

Kendine sorman zor sorular fakat sana sormalısın ve kendine karşı dürüst olmalısın. Durumlarınız hakikaten köpek yavrularına borç veriyor mu?

Dikkate alınması ihtiyaç duyulan öteki hususlar içinde bakım ve beslenme yer almaktadır. Uzun saçlı cinsler daha çok tımar eder. Büyük köpekler daha çok yiyecek yerler. Ve daha çok yemek daha fazla harcama anlamına gelir. Ek olarak o köpeğe sahip olmanın maliyetini de düşünün.

Sadece beslenmenin de maliyeti değil. öteki iyelik maliyetleri artırabilir. Örneğin yatak, yaka, kurşun, oyuncak ve benzeri.

Diğer bir husus veteriner faturalarını karşılayacak sigortadır. Farklı köpek ırklarının cinslerine özgü sıhhat sorunları vardır. Burada da riski göz önünde bulundurun. Bu mevzuda araştırmanızı yapın, böylece yavru bir yetişkin köpeğe büyüdükçe ortaya çıkabilecek olası problemlerın farkında olmuş olursunuz.

Ve normal olarak kendinize mesele, hakikaten de kendinize mesele, eğer köpek sahipliğinin sizden talep ettiği taahhüdüne sahipseniz. Köpeğinizi yatmadan önce herhangi bir hava koşulunda yürüyüşe çıkarmaya cesaretiniz var mı? Güneş, yağmur veya kar, köpeğinizin egzersiz yapması gerekiyor.

Yerel bir evcil hayvan dükkanından ve mümkünse bir veterineri satın almadan önce veterinere danışmanızı öneririm. Hangi köpek yavrusu türünün şartlarınıza en uygun olabileceği ve önce evinizi en iyi iyi mi hazırlayabileceğiniz konusunda söyleyeceklerini dinleyin.

Evcil hayvan dükkanı veya baytar, köpeğinizi satın alabileceğiniz mahalli yetiştiriciler hakkında da tavsiyelerde bulunabilir. Yavru köpeği bir veya iki kere doğurucunun yerinde ziyaret etmeyi ve ideal olarak yavru köpeğin annesiyle görmeyi öneririm. Ve satın almadan önce, lüzumlu olabilecek tüm evrakları kontrol edin. Mahalli bir köpek kulübesi kulübü başka bir tavsiye kaynağıdır.

Bir köpek yavrusu sahibi olmak çok faydalı bir tecrübe, ancak dalmaya başlamadan önce bu mevzuya süratlica göz attığımız önemli hususları dikkate alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir