Köpek Eğitimi – Kötü Alışkanlıkları Azaltma İpuçları

 

Bir köpek yavrusu, sızlanan, havlayan ve özellikle etrafındaki dünyayı araştırdığı ve neyin zevkli ve neyin lezzetli olmadığını öğrenmek için evin etrafındaki çiğneme eğiliminde olabilir.

Sızma, havlama ve çiğneme olacak. Hata yapma.

Yavru köpeğinizi en baştan doğru şekilde eğitmekle beraber, sızlanan, havlayan ve çiğnemeyi büyük ölçüde eğitmek için pozitif yönde eylemlerde bulunabilirsiniz.

Her köpek yavrusu farklı olduğunu ve farklı oranlarda doğru veya yanlış yaslanacağını unutmayın. Sabır koymak, harcamış olduğunız vakit ve çabanın anahtarıdır ve hem de yavru köpek ile sahibi içinde kırılmaz bir bağ kurulmasına destek sağlar.

Havlama ve sızlama tamamen normaldir. Köpekler bu şekilde iletişim kurar. Bununla birlikte, havlama ve sızlanma normal ve uzun süreli hale gelirse, hızla bir problem haline gelebilir ve bununla ilgili bir şey yapmak zorlaşabilir. Bundan dolayı, köpek havlayan eğitim rutin adımlarınızı gereksiz yere havlamayı ve sızlamayı azaltmayı fakatç edinmeye başlayın.

Burada deneyebileceğiniz birkaç adım var. Örneğin:

Sızma, köpeğinizin hela yapmak istediğinin bir işareti olabilir. İşaretleri tanımayı ve yavru köpekleri wcye götürmeyi öğren.

Yavru köpek aç, susamış yada başka türlü sıkıntılı olabilir. Yine – işaretleri okumayı öğren ve buna bakılırsa davran. Köpek yavrusu her zaman temiz, temiz suya erişebilmeli ve düzenli olarak beslenmelidir. Eğer sorunlıysanız, hastalık emarelerini arayın ve gerekirse veterinere gitmeyi düşünün.

Can sorunsı ve dikkat arayan olabilir. Yavru köpeğin oynayacağı oyuncaklar olduğundan kararlı olun ve elbet hoşçakalın.

Eğer köpek yavrusu sadece “yaramaz” olmak için sızlanıyor veya havlıyorsa, arzu ettiğiniz şey bu değildir. Bu tür davranışlarda bulunmamayı ve bunun yerine köpek yavrularına bir süre oturup veya güveç etmelerini yahut yalnız onları görmezden gelmelerini sağlayarak denemenin iyi bir fikir olmadığını öğretmek isterim. Evet, zor bulunduğunu biliyorum fakat süre zaman biraz “sert aşk” gerekli.

İşleri çiğnemek söz mevzusu olduğunda – olacak. Köpek yavruları meraklı şeylerdir ve ağızlarıyla keşfederler. Hmmmm, bunun nasıl bir tadı bulunduğunu merak ediyorum? “En sevmiş olduğiniz ayakkabınızı yada en sevmiş olduğiniz sandalyeyi izlerken kendilerine söylerler.

Bununla ilgili bir şey yapmazsanız, o köpek yavrusu bir köpeğe dönüşecek, bu da sizin şeylerinizi çiğnemeye devam edecek, çünkü sorun olmadığını düşünüyorlar. Bu değil …
En sevmiş olduğiniz ayakkabılarınızı imha ettiğinizde köpek yavrusu cezalandırılmaz. Ortalığı temizle ve düzgüsel davran. Yaygara yok. Normal olarak, köpek yavrusu bir şeyden bir şeyler atmak için şekillendiğini görürseniz, gerçekleşmeden önce onları başka bir şeye yönlendirin.

Örneğin onlara en sevdikleri çiğneme oyuncaklarını vererek dikkatinizi dağıtın. Ve “doğru” şeyi yaptıkları için onlardan büyük bir yaygara koparın. Onlara, “iyi” olduklarında, sevginizle ödüllendirildiklerini öğretin.

Ayrıca evinize bakın ve hangi köpeğin dişlerini dolaştırmayı sevmiş olduğini ve bu şeyleri köpeğin ulaşamayacağı bölgelere koyacaklarını tahmin etmeye çalışın.

Özetlenen bayağı adımlar bayağı görünebilir – ve onlar – ancak yavru köpek eğitiminde sızlanma ve çiğneme eğilimlerini azaltmalarına yardımcı olmak için de etkilidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir