Köpekler İçin Fiziksel Aktiviteler

 

Herkes evcil hayvanlarının formda ve sağlıklı olmasını ister. Köpekler olabildiğince harika, noktayı kaçırdıkları için ünlüler. Köpekler hayatımızın tamamı değildir, ama hayatımızı bütünleştirirler. Evcil hayvanlarınızın zindeliğine katkıda bulunabilecek biroldukça oyun ve alıştırma var. Bu faaliyetler bir tek onları uygun kılmakla kalmayacak, bununla birlikte her ikinizin de hayatına heyecan katacaktır.

Köpeğiyle Yürüyün – Köpeğinizi yürümek yerine, köpeğinizin size doğru yürümesini sağlayın. Köpeğinizin gittiği her yere gidin. Sizin için de harika bir egzersiz olabilir. Ek olarak koşular için gidebilir, köpeğin dayanıklılığının yanı sıra sizi de artırabilir.

İzleme Püf Noktaları – Köpeklerin tümü ırkları izlememektedir, ancak hemen hemen herhangi bir köpek, köpekler ve işleyiciler için rekabetçi bir etkinlik olan izleme sporuna katılabilir. Yarışmadan saatler önce bir koku izi bırakılır. Köpeğin takip etmesi için sayısız ipucu bırakılmış ve izlerin sonuna ödül olarak bir şey konmuş.

öteki Köpeklerle Oynamak – En iyi aktivite şekli, köpeklerin naturel olarak vücutlarını hareket ettirebildikleridir. Diğer köpeklerle oynamak bunlardan biri olabilir. Sadece egzersiz yapmakla kalmayacak, hem de süreın hazzını çıkaracaklar.

Eğlenceli Davranışların Öğretimi – Zihinsel egzersizler her süre en iyisidir. Köpeğinize, yüksek çakmak, eğilerek veya elle komutla egzersiz yapmayı öğretebilirsiniz. İtaat komutları öğretildikten sonra, bilişsel zorluklar düşme eğilimindedir.

Köpeğinizle Dans Etmek – Bir dans rutini sizi ve köpeğinizi neşelendirebilir. Bu, ikinize de sevdiğiniz şarkılarla dans ederken, size ve köpeğinize enerji verebilir.

İç Mekan Çevikliği – Evinizde sandalyeler ve süpürge direkleri (atlama), bir paspas (derme çatma bir duraklama masası için), koniler yada kutular (dokuma direkleri) ve aralarındaki boşluğa battaniyeler benzer biçimde geçici bir çeviklik kursu ayarlayabilirsiniz kanepe ve sehpa (tünel). Veya bir iç mekan çeviklik seti satın alabilirsiniz. Her iki durumda da, çok yararlıdır.

Saklambaç – Köpeğinizle saklambaç oynayarak eğlenebilirsiniz. Köpeğinizi, saklanıp sizi bulmak için onu arayana kadar bekletin. Ek olarak köpeğin zihinsel yeteneklerini de artırabilir.

Merdivenler – İçeride köpeğiniz için en etkili egzersizlerden biri. Fazladan kalori yakmak için merdivenden yukarı ve aşağı gitmesini sağlayın.

Bay hanımefendi Petrus, yetiştiricileri, evcil hayvan servis sağlayıcılarını ve evcil hayvan severleri birbirine bağlayan küratörlüğünde bir pazardır. Evcil hayvan severlerin evcil hayvanlarını yönetmek için gerekli tüm hizmetlerde istedikleri sağlıklı evcil hayvanlara haiz olmalarını sağlamak için kaliteli yetiştiricileri ve doğrulanmış ve kalifiye servis sağlayıcıları dikkatle aldık. Evcil hayvanlarının koşulsuz sevgisinin hazzını çıkarabilmeleri için evcil hayvan bakımını her evcil hayvan ebeveyni için güvenli, uygun fiyatlı ve rahat hale getirmeye kendimizi adadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir