Yaygın Köpek Eğitim Sorunları

 

Köpekler, gezegendeki en sadık ve itaatkâr yaratıklar!

Bir köpekle efendisi arasında nadiren karşılaşılan bu kadar güzel ilişkiler görüyoruz. Bağlanma dizisini koruduğu takdirde, köpeği en yakın birey olarak alabilir.

Sadece köpek bakıcıları çoğu süre köpekleri eğitirken veya eğitirken bir çok problemle karşılaşmak zorunda kalırlar.

Bu sadık, şefkatli evcil hayvanlar, yalnız antrenman günlerinde değil, aynı zamanda ayakta kalırken de öfke gösterir.

Ayrıca, köpeklerin sahiplerinin bu canlı canlıları doğru şekilde tutamayacakları ve bu da onların fenaye gitmesine yol açan bir vakit gelir. Ve sonra bu evcil hayvanların bozulmasına adım atar.

Bu yüzden, bütün okuyucular için evcil hayvanlarını asla terk etmemeleri, temeli olmayan herhangi bir nedenden dolayı mütevazi bir arzu.

Bu yazı tamamen, köpeklerinizin eğitimi esnasında karşılaştığınız sorunların üstesinden iyi mi gelebileceğiniz ve nasıl üstesinden gelebileceğinizle ilgilidir.

Bir köpeği eğitmek ve öğretmek, özellikle bir antrenör işe almadığınız ve kendi başınıza yapmıyorsanız, zor bir iştir. İlk konu sizinle mücadele gerekecek, köpeğinizin ruh halini idrak etmek bulunduğunu. Köpekler çok karamsarlar ancak uygun şekilde halledilirse uğraşmaları basit. Bu nedenle, onları eğitmeye başlamadan önce evcil hayvanınızın doğasını bilmek çok önemlidir. Köpeğinizi iyi anlamak için onlarla kaliteli süre geçirmelisiniz, onlarla sık sık oynayın. Bu size ikinizi daha da yakınlaştırır ve bu sadık hayvan size güvenmeye adım atar. Ek olarak, ruh halinin ne olduğunu anladığınızda, onları beslemeyi daha kolay bulacaksınız. Görüldüğü ve gözlemlendiği gibi, çoğu zaman en iyi yemeği vermiş olsalar bile yemeyi reddediyorlar; çünkü o zamanlar, başka bir şeye ihtiyaç duyuyorlar yada dolu olduklarını (yahut benzerlerini) iletmeye çalışıyorlar.

İkincisi, köpekleri muntazam şekilde eğitmek istiyorsanız, köpekleri düzenli olarak zincirlemekten kaçınmak gerekir. Zincirleme, içlerinde inatçı davranışların gelişmesine yol açar, bu da onları eğitirken sizin için daha sonra problem olacaktır. Bunun yerine, köpeklerinizi açık bırakarak onları daha konforlu hale getirecekler ve ustalarına güvenlerini geliştirecekler ve gerçekten gerekli olduğunda ne vakit zincirleneceklerine uyacaklar.

Üçüncüsü, köpekler için çok temel bir eğitim, onları nerede çöp arayacaklarını öğrenmelerini sağlamaktır. Başlangıçta köpekler çöp atmak zorunda oldukları yer ve zamanı bilmiyorlar ve böylece aldıkları herhangi bir yeri kirletiyorlar. Sahipler, onlar için beslenme zamanını sabitlemeli ve ayrıca köpeklerini yürüyüş için bilerek dışarı çıkarmalı, böylece ne vakit çöp arayacaklarını bilmeleri ve anlamaları için. Böylece, sahipleri dört ayak bacaklılarının yanlarından sıfır kirlilik için huzur içinde kalabilirler.

Ev sahibinin evcil hayvanlarını vakitında aşı tutması çok önemlidir. Bu, hem köpeklerin hem de onu gören insanoğluın güvenliğini sağlayacaktır. Sağlıklı bir köpek daha çok hayatta kalır ve her insanın istediği şeklinde hareket eder. Bu yüzden, öteki insanoğlu için de köpeğin eğitimi konusunda mal sahibine yardım etmek kolaylaşacaktır.

Son olarak, insanoğluın köpeklerini, uyumayı, oturmayı ve sahiplerinin kullandığı aynı kanepelerde ve yataklarda dolaşmayı öğrenecekleri bir şekilde tedavi ettiklerini gördüm. Bir dereceye kadar sizi ziyarete gelecek olan insanoğlu olarak bu eğitimin kabul edilemez bir parçasıdır, bundan hoşlanmayabilir / olmayabilir ve nihayetinde sizi görmekten kaçınmayabilirler. Bunun arkasındaki temel mantık, köpeğinizi çok temiz ve düzenli tutsanız bile, tüyleri buraya ve oraya düşecek ve evinizde ciddi enfeksiyonlara ve virüslerin yayılmasına yol açabilecek. Köpeğinizi şımartmak, sizinle aynı yerde oturup uyumasını sağlamak anlamına gelmez. Bunun yerine, eğer mümkünse onlara kendi alanlarını verebilirsiniz ve ne olursa olsun arzu ettiğiniz kadar şımartın fakat sizi ziyaret eden kişilerin de rahat edeceği bir şekilde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir